•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

سخن مدیر

به نام خداوند مهر آفرین

 

همکاران فرهیخته ام آغاز سال تحصیلی، فصل رویش دانایی و آغاز سفر در مسیر علم و دانش را به شما تبریک عرض می‌کنم. باشد تا در این مسیر بی‌انتها، بذر معرفت بکاریم، تا خوشه های شیرین آگاهی و خرد را دسته دسته بچینیم و دانش آموزان را غرق نور و عزت کنیم، پس با دستان به هم بافته که نشانۀ مودّت و اتحاد است، مدرسه را می گشائیم و سرود عشق را با نام خداوند سر می دهیم.

 در کنار بسیاری از وظایفی که بر عهده معلمان است همچون آموزش علم، آشنا ساختن دانش آموزان با مهارت های زندگی و اصول مذاکره و گفت‌و گو، تقویت تفکر خلاق و نقاد، آشنایی با تکنولوژی اطلاعات، شناخت انواع هوش ها و نیز آشنایی با جایگاه انسان در جهان امروز، معلمان پیشرو و علمدار بسیاری از حرکت های اجتماعی و فرهنگی نیز می باشند، آن ها محور رشد عقلانیت و اخلاق اند، سبب می شوند، ضریب امنیت در جامعه افزایش یابد. در بازسازی اندیشه ها و باورها، فهم فرافرهنگی و ایجاد روشنگری سهم بسزایی دارند و از همه مهم تر اینکه معلمان الگو سازند و سبب تکامل فرد و جامعه می شوند. انتظار است معلمانِ این زمان، مفاد سند تحول آموزش و پرورش را بشناسند و در جهت عملی کردن و پیاده سازی آن بکوشند و از نظر زمانی، شرایط دوران پساکرونا را بشناسند و مسیر پیشرفت دانش آموزان در این دوره را هموار سازند و نیز درصدد برآیند تا ضعف های علمی و تربیتی ایجاد شده در دوران کرونا، ترمیم و اصلاح شوند.

با اتصال به منبع ایمان از نظر روحی، دریچه های امید و رجا را به روی دانش آموزان بگشاید و شادابی و شاد زیستن را در آنان تقویت کنند. همچنین از نظر علمی، بدانند که با نسل پیشرو و پرسشگر مواجه هستند ؛ بنابراین مقدم بر آنان حرکت کنند و پرچم دار راه دانایی باشند.

از حیث کارآمدی، به دنبال رشد دانش آموزان مبتکر و کارآفرین باشند و انگیزه های نوآوری و خلاقیت را در آن ها تقویت کنند. از نظر اجتماعی، به شرایط محیطی توجه کنند و برنامه ها را متناسب با الگوهای فرهنگی جامعه، مدرسه و دانش آموزان تنظیم نمایند. امید است بتوانیم همراه با یکدیگر روحیۀ غیرت ملی را تقویت کنیم و آمادگی لازم برای زندگی در محیط بین المللی و جهان بزرگتر را در دانش آموزان فراهم سازیم و بذر صلح طلبی توام با اقتدار ملی و دینی را در آنان پرورش دهیم.

با احترام

مریم دائی

مدیر مجتمع تطبیقی و بین الملل دختران تهران